session 1 - platform A Oct. 17, 2020, 10 a.m.

Southern Styles under 9 years women (Traditional Routines)

# athlete club
1 Alicja Derżko UKS Kung Fu Tarnów 10:41

Southern Styles 9-11 years men (Traditional Routines),
Southern Styles 9-11 years women (Traditional Routines)

# athlete club
1 Maria Idzik-Trela MUKS Choy Lee Fut 10:43
2 Wojciech Borys Shaolin Kung Fu - Szkoła Chińskich Sztuk Walki Gdynia 10:46
3 Miłosz Legutko Shaolin Kung Fu - Szkoła Chińskich Sztuk Walki Gdynia 10:48
4 Aleksander Ossowski LKS Potok Więckowice 10:50
5 Zofia Pyzik UKS Kung Fu Tarnów 10:50
6 Krzysztof Nastaj Shaolin Kung Fu - Szkoła Chińskich Sztuk Walki Gdynia 10:50
7 Patryk Brzozowski Shaolin Kung Fu - Szkoła Chińskich Sztuk Walki Gdynia 10:51

Southern Styles 12-14 years men (Traditional Routines),
Southern Styles 12-14 years women (Traditional Routines)

# athlete club
1 Franciszek Derżko UKS Kung Fu Tarnów 10:53
2 Justyna Calik LKS Potok Więckowice 10:55
3 Mieszko Przygoda UKS Kung Fu Tarnów 10:56
4 Natalia Zaród UKS Kung Fu Tarnów 10:58
5 Jakub Ziarkowski LKS Potok Więckowice 11:00
6 Alicja Rozmus LKS Potok Więckowice 11:00

Southern Styles 15-17 years men (Traditional Routines),
Southern Styles 15-17 years women (Traditional Routines)

# athlete club
1 Aleksandra Kalisz LKS Potok Więckowice 11:02
2 Dariusz Rozmus LKS Potok Więckowice 11:02
3 Emilia Rychlewska UKS Fu Hok Kuen Płock 11:02
4 Alicja Zachara MUKS Choy Lee Fut 11:05
5 Szymon Rzewuski YMAA Targos Wu Guan Wrocław 11:06

Northern Styles 9-11 years men (Traditional Routines),
Northern Styles 9-11 years women (Traditional Routines)

# athlete club
1 Alicja Wertka YMAA Targos Wu Guan Wrocław 11:09
2 Krzysztof Nastaj Shaolin Kung Fu - Szkoła Chińskich Sztuk Walki Gdynia 11:10
3 Miłosz Legutko Shaolin Kung Fu - Szkoła Chińskich Sztuk Walki Gdynia 11:10
4 Wojciech Borys Shaolin Kung Fu - Szkoła Chińskich Sztuk Walki Gdynia 11:11
5 Patryk Brzozowski Shaolin Kung Fu - Szkoła Chińskich Sztuk Walki Gdynia 11:13

Southern Styles under 9 years men (Demonstration Event)

# athlete club
1 Filip Ziarkowski LKS Potok Więckowice 11:15

Northern Styles 15-17 years men (Traditional Routines),
Northern Styles 15-17 years women (Traditional Routines)

# athlete club
1 Mateusz Pietrzyk YMAA Targos Wu Guan Wrocław 11:15
2 Wiktoria Motyka Buski Klub Kung Fu Yantai 11:18
3 Krystian Wertka YMAA Targos Wu Guan Wrocław 11:19
4 Nikola Waliczek Zgłoszenie indywidualne 11:21
5 Jakub Dziecielski Shaolin Kung Fu - Szkoła Chińskich Sztuk Walki Gdynia 11:23
6 Konrad Gołuzd Buski Klub Kung Fu Yantai 11:24

Broadsword Routines 9-11 years men (Traditional Routines)

# athlete club
1 Aleksander Ossowski LKS Potok Więckowice 11:28
2 Patryk Brzozowski Shaolin Kung Fu - Szkoła Chińskich Sztuk Walki Gdynia 11:29

Broadsword Routines 12-14 years men (Traditional Routines),
Broadsword Routines 12-14 years women (Traditional Routines)

# athlete club
1 Alicja Rozmus LKS Potok Więckowice 14:35
2 Jakub Ziarkowski LKS Potok Więckowice 14:35
3 Natalia Zaród UKS Kung Fu Tarnów 11:32

Broadsword Routines 15-17 years men (Traditional Routines),
Broadsword Routines 15-17 years women (Traditional Routines)

# athlete club
1 Jakub Dziecielski Shaolin Kung Fu - Szkoła Chińskich Sztuk Walki Gdynia 11:36
2 Emilia Rychlewska UKS Fu Hok Kuen Płock 11:36
3 Dariusz Rozmus LKS Potok Więckowice 11:38
4 Mateusz Pietrzyk YMAA Targos Wu Guan Wrocław 11:38

Sword Routines 15-17 years women (Traditional Routines)

# athlete club
1 Nikola Waliczek Zgłoszenie indywidualne 11:40
2 Alicja Zachara MUKS Choy Lee Fut 11:45

Cudgel Routines 9-11 years women (Traditional Routines)

# athlete club
1 Alicja Wertka YMAA Targos Wu Guan Wrocław 11:45
2 Maria Idzik-Trela MUKS Choy Lee Fut 11:47

Cudgel Routines 12-14 years men (Traditional Routines),
Cudgel Routines 12-14 years women (Traditional Routines)

# athlete club
1 Mieszko Przygoda UKS Kung Fu Tarnów 11:49
2 Alicja Rozmus LKS Potok Więckowice 11:51
3 Jakub Ziarkowski LKS Potok Więckowice 11:51
4 Justyna Calik LKS Potok Więckowice 11:51

Cudgel Routines 15-17 years men (Traditional Routines),
Cudgel Routines 15-17 years women (Traditional Routines)

# athlete club
1 Krystian Wertka YMAA Targos Wu Guan Wrocław 11:52
2 Emilia Rychlewska UKS Fu Hok Kuen Płock 11:54
3 Nikola Waliczek Zgłoszenie indywidualne 11:56

Spear Routines 12-14 years men (Traditional Routines)

# athlete club
1 Franciszek Derżko UKS Kung Fu Tarnów 12:00

Spear Routines 15-17 years women (Traditional Routines)

# athlete club
1 Aleksandra Kalisz LKS Potok Więckowice 12:02

Other Short and Soft Apparatus R 9-11 years women (Traditional Routines)

# athlete club
1 Maria Idzik-Trela MUKS Choy Lee Fut 12:03
2 Zofia Pyzik UKS Kung Fu Tarnów 12:04

Other Short and Soft Apparatus R 12-14 years men (Traditional Routines),
Other Short and Soft Apparatus R 12-14 years women (Traditional Routines)

# athlete club
1 Mieszko Przygoda UKS Kung Fu Tarnów 12:04
2 Natalia Zaród UKS Kung Fu Tarnów 12:06
3 Franciszek Derżko UKS Kung Fu Tarnów 12:08

Other Short and Soft Apparatus R 15-17 years men (Traditional Routines),
Other Short and Soft Apparatus R 15-17 years women (Traditional Routines)

# athlete club
1 Dariusz Rozmus LKS Potok Więckowice 12:10
2 Wiktoria Motyka Buski Klub Kung Fu Yantai 12:11
3 Szymon Rzewuski YMAA Targos Wu Guan Wrocław 12:13

Duilian (Set Sparring) 15-17 years men (Traditional Routines)

# athlete club
1 Mateusz Pietrzyk YMAA Targos Wu Guan Wrocław 12:20
2 Szymon Rzewuski YMAA Targos Wu Guan Wrocław 14:35

session 2 - platform A Oct. 17, 2020, 3 p.m.

Wu Bu Quan under 9 years women (Demonstration Event)

# athlete club
1 Wiktoria Brzozowska Shaolin Kung Fu - Szkoła Chińskich Sztuk Walki Gdynia 15:06

Changquan Optional taolu (over 18years) men (Optional Routines (no nandu required)),
Changquan Optional taolu (over 18years) women (Optional Routines (no nandu required)),
Changquan 1 Set Group A (15-17years) men (Compulsory and Standardized Routines),
Changquan 2 Set Obligatory taolu 18-39 years women (Compulsory and Standardized Routines)

# athlete club
1 Morgan Myśko Morgan Myśko 15:18
2 Michał Malinowski Czerwony Tygrys Warszawa 15:20
3 Diana Chmielnicka Krakowska Szkoła Wushu 15:23
4 Kaja Kobylska Czerwony Tygrys Warszawa 15:31
5 Maciej Wilczyński Krakowska Szkoła Wushu 15:31

Changquan 1 Set Group B (12-14years) women (Compulsory and Standardized Routines)

# athlete club
1 Estera Wierzbińska Krakowska Szkoła Wushu 15:37
2 Izabela Jajeśniak Krakowska Szkoła Wushu 15:41

Nanquan 1 Set Group B (12-14years) men (Compulsory and Standardized Routines)

# athlete club
1 Emil Bielawski Krakowska Szkoła Wushu 15:45

Changquan 32 Movements Group C (under 12) men (Compulsory and Standardized Routines),
Changquan 32 Movements Group C (under 12) women (Compulsory and Standardized Routines)

# athlete club
1 Antonina Bulka Krakowska Szkoła Wushu 15:49
2 Fryderyk Liber Krakowska Szkoła Wushu 15:55
3 Marika Brodowska Krakowska Szkoła Wushu 15:58
4 Nikola Kądziela Krakowska Szkoła Wushu 16:02
5 Maja Liber Krakowska Szkoła Wushu 16:04

Daoshu Optional taolu (over 18years) men (Optional Routines (no nandu required))

# athlete club
1 Michał Frosik Krakowska Szkoła Wushu 16:07
2 Michał Malinowski Czerwony Tygrys Warszawa 16:10

Daoshu 1 Set Group B (12-14years) women (Compulsory and Standardized Routines)

# athlete club
1 Estera Wierzbińska Krakowska Szkoła Wushu 16:11

Daoshu 1 Set Group A (15-17years) men (Compulsory and Standardized Routines)

# athlete club
1 Maciej Wilczyński Krakowska Szkoła Wushu 16:14

Daoshu 32 Movements Group C (under 12) women (Compulsory and Standardized Routines)

# athlete club
1 Marika Brodowska Krakowska Szkoła Wushu 16:18

Jianshu 1 Set Obligatory taolu 18-39 years men (Compulsory and Standardized Routines)

# athlete club
1 Morgan Myśko Morgan Myśko 16:23

Gunshu 32 Movements Group C (under 12) men (Compulsory and Standardized Routines),
Gunshu 32 Movements Group C (under 12) women (Compulsory and Standardized Routines)

# athlete club
1 Marika Brodowska Krakowska Szkoła Wushu 16:33
2 Maja Liber Krakowska Szkoła Wushu 16:36
3 Fryderyk Liber Krakowska Szkoła Wushu 16:38

Gunshu Optional taolu (over 18years) men (Optional Routines (no nandu required))

# athlete club
1 Michał Malinowski Czerwony Tygrys Warszawa 16:40

session 3 - platform A Oct. 18, 2020, 10 a.m.

Southern Styles 18-39 years women (Traditional Routines)

# athlete club
1 Ewelina Michalczyk MKS Kung Fu Wieliczka 10:19
2 Julia Augustyn UKS Kung Fu Tarnów 10:21
3 Aleksandra Niewiara MUKS Choy Lee Fut 10:24
4 Jolanta Drukała LKS Potok Więckowice 10:24

Southern Styles 18-39 years men (Traditional Routines),
Southern Styles 40-60 years men (Traditional Routines)

# athlete club
1 Łukasz Maślanka UKS Kung Fu Tarnów 10:24
2 Konrad Maśnicki UKS Fu Hok Kuen Płock 10:26
3 Grzegorz Rychlewski UKS Fu Hok Kuen Płock 10:28
4 Kuba Wiśniewski UKS Fu Hok Kuen Płock 10:28
5 Piotr Pyzik UKS Kung Fu Tarnów 10:30
6 Maksymilian Murszewski Shaolin Kung Fu - Szkoła Chińskich Sztuk Walki Gdynia 10:33
7 Michał Marczak UKS Fu Hok Kuen Płock 10:35

Northern Styles 18-39 years men (Traditional Routines),
Northern Styles 18-39 years women (Traditional Routines),
Northern Styles 40-60 years men (Traditional Routines)

# athlete club
1 Tomasz Roszkowski Buski Klub Kung Fu Yantai 10:41
2 Patrycja Kolaska Zgłoszenie indywidualne 10:42
3 Beata Engel Szkoła Chińskich Sztuk Walki Shaolin 10:44
4 Maksymilian Murszewski Shaolin Kung Fu - Szkoła Chińskich Sztuk Walki Gdynia 10:44
5 Przemysław Sobkowiak individual application 10:46

Broadsword Routines 18-39 years men (Traditional Routines),
Broadsword Routines 18-39 years women (Traditional Routines),
Broadsword Routines 40-60 years men (Traditional Routines)

# athlete club
1 Julia Augustyn UKS Kung Fu Tarnów 10:49
2 Ewelina Michalczyk MKS Kung Fu Wieliczka 10:54
3 Przemysław Sobkowiak individual application 10:55
4 Łukasz Maślanka UKS Kung Fu Tarnów 10:57
5 Grzegorz Rychlewski UKS Fu Hok Kuen Płock 10:59

Sword Routines 18-39 years men (Traditional Routines),
Sword Routines 18-39 years women (Traditional Routines)

# athlete club
1 Patrycja Kolaska Zgłoszenie indywidualne 11:01
2 Anna Cieślik LKS Potok Więckowice 11:03
3 Maksymilian Murszewski Shaolin Kung Fu - Szkoła Chińskich Sztuk Walki Gdynia 11:04
4 Aleksandra Niewiara MUKS Choy Lee Fut 11:06

Cudgel Routines 18-39 years men (Traditional Routines),
Cudgel Routines 18-39 years women (Traditional Routines),
Cudgel Routines 40-60 years men (Traditional Routines)

# athlete club
1 Konrad Maśnicki UKS Fu Hok Kuen Płock 11:09
2 Anna Cieślik LKS Potok Więckowice 11:10
3 Grzegorz Rychlewski UKS Fu Hok Kuen Płock 11:09

Spear Routines 18-39 years women (Traditional Routines)

# athlete club
1 Aleksandra Niewiara MUKS Choy Lee Fut 11:11
2 Ewelina Michalczyk MKS Kung Fu Wieliczka 11:11
3 Jolanta Drukała LKS Potok Więckowice 11:13
4 Patrycja Kolaska Zgłoszenie indywidualne 11:13

Other Long Apparatus Routines 18-39 years women (Traditional Routines)

# athlete club
1 Anna Cieślik LKS Potok Więckowice 11:16

Other Long Apparatus Routines 40-60 years men (Traditional Routines)

# athlete club
1 Przemysław Sobkowiak individual application 11:17

Other Short and Soft Apparatus R 18-39 years men (Traditional Routines),
Other Short and Soft Apparatus R 18-39 years women (Traditional Routines),
Other Short and Soft Apparatus R 40-60 years men (Traditional Routines)

# athlete club
1 Piotr Pyzik UKS Kung Fu Tarnów 11:19
2 Łukasz Maślanka UKS Kung Fu Tarnów 11:19
3 Beata Engel Szkoła Chińskich Sztuk Walki Shaolin 11:21
4 Julia Augustyn UKS Kung Fu Tarnów 11:21
5 Jolanta Drukała LKS Potok Więckowice 11:23