Download as PDF

session 1 - platform A Dec. 5, 2020, 9 a.m.

Southern Styles under 9 years men (Traditional Routines),
Southern Styles under 9 years women (Traditional Routines)

athlete club T1 T2 T3 T4 T5 5 final score
1 Filip Ziarkowski LKS Potok Więckowice 7.40 7.40 7.30 7.25 7.30 7.330 - 7.333
2 Daria Trejtowicz MUKS Choy Lee Fut 7.00 7.10 7.00 7.00 7.00 7.020 - 7.000

Southern Styles 9-11 years women (Traditional Routines)

athlete club T1 T2 T3 T4 T5 5 final score
1 Martyna Michalczyk MKS Kung Fu Wieliczka 7.50 7.45 7.60 7.65 7.50 7.540 - 7.533
2 Anatolia Kubat MKS Kung Fu Wieliczka 7.45 7.25 7.50 7.50 7.60 7.460 - 7.483
3 Maria Idzik-Trela MUKS Choy Lee Fut 7.30 7.40 7.45 7.55 7.40 7.420 - 7.417
4 Joanna Kułach MKS Kung Fu Wieliczka 7.40 7.30 7.40 7.30 7.30 7.340 - 7.333
5 Aleksandra Pomorska MKS Kung Fu Wieliczka 7.30 7.20 7.10 7.00 7.40 7.200 - 7.200

Southern Styles 9-11 years men (Traditional Routines)

athlete club T1 T2 T3 T4 T5 5 final score
1 Patryk Brzozowski Shaolin Kung Fu - Szkoła Chińskich Sztuk Walki Gdynia 7.50 7.55 7.60 7.35 7.60 7.520 - 7.550
2 Miłosz Legutko Shaolin Kung Fu - Szkoła Chińskich Sztuk Walki Gdynia 7.60 7.60 7.30 7.20 7.50 7.440 - 7.467
3 Maksymilian Chucherko LKS Potok Więckowice 7.50 7.40 7.40 7.10 7.50 7.380 - 7.433
4 Wojciech Borys Shaolin Kung Fu - Szkoła Chińskich Sztuk Walki Gdynia 7.40 7.40 7.40 7.15 7.35 6.340 1.000 6.383
- Aleksander Ossowski LKS Potok Więckowice - - - - - - - -

Southern Styles 12-14 years men (Traditional Routines),
Southern Styles 12-14 years women (Traditional Routines)

athlete club T1 T2 T3 T4 T5 5 final score
1 Franciszek Staniszewski MUKS Choy Lee Fut 8.50 8.35 8.50 8.50 8.50 8.470 - 8.500
2 Mieszko Przygoda UKS Kung Fu Tarnów 8.40 8.25 8.35 8.30 8.50 8.360 - 8.350
3 Natalia Zaród UKS Kung Fu Tarnów 8.30 8.30 8.40 8.20 8.40 8.320 - 8.333
4 Zuzanna Szymczyk MKS Kung Fu Wieliczka 8.30 8.25 8.25 8.00 8.30 8.220 - 8.267
5 Maria Radziszewska YMAA Targos Wu Guan Wrocław 8.20 8.25 8.25 7.80 8.10 8.120 - 8.183
6 Alicja Rozmus LKS Potok Więckowice 8.00 8.00 8.00 7.65 7.90 7.910 - 7.967
7 Jakub Ziarkowski LKS Potok Więckowice 7.90 8.00 7.80 7.70 8.10 7.900 - 7.900

Southern Styles 15-17 years men (Traditional Routines),
Southern Styles 15-17 years women (Traditional Routines)

athlete club T1 T2 T3 T4 T5 5 final score
1 Emilia Rychlewska UKS Fu Hok Kuen Płock 8.60 8.55 8.90 8.60 8.70 8.688 - 8.650
2 Filip Parafiński MKS Kung Fu Wieliczka 8.50 8.45 8.75 8.75 8.70 8.630 - 8.650
3 Magda Skiba MKS Kung Fu Wieliczka 8.50 8.60 8.60 8.70 8.55 8.590 - 8.583
4 Dariusz Rozmus LKS Potok Więckowice 8.60 8.55 8.80 8.50 8.50 8.590 - 8.550
5 Szymon Rzewuski YMAA Targos Wu Guan Wrocław 8.45 8.60 8.70 8.60 8.40 8.550 - 8.550
6 Anna Grońska YMAA Targos Wu Guan Wrocław 8.40 8.50 8.40 8.10 8.30 8.340 - 8.367
7 Alicja Zachara MUKS Choy Lee Fut 8.40 8.40 8.20 8.00 8.20 8.240 - 8.267
8 Gabriela Jaje UKS Kung Fu Tarnów 8.40 8.30 8.10 8.00 8.20 8.200 - 8.200

Northern Styles under 9 years men (Traditional Routines)

athlete club T1 T2 T3 T4 T5 5 final score
1 Tymoteusz Furtak YMAA Targos Wu Guan Wrocław 7.30 7.50 7.20 7.10 7.20 7.260 - 7.233

Northern Styles 9-11 years men (Traditional Routines),
Northern Styles 9-11 years women (Traditional Routines)

athlete club T1 T2 T3 T4 T5 5 final score
1 Patryk Brzozowski Shaolin Kung Fu - Szkoła Chińskich Sztuk Walki Gdynia 7.50 7.45 7.50 7.30 7.35 7.420 - 7.433
2 Wojciech Borys Shaolin Kung Fu - Szkoła Chińskich Sztuk Walki Gdynia 7.40 7.50 7.45 7.30 7.40 7.410 - 7.417
3 Alicja Wertka YMAA Targos Wu Guan Wrocław 7.50 7.55 7.35 7.35 7.35 7.420 - 7.400
4 Miłosz Legutko Shaolin Kung Fu - Szkoła Chińskich Sztuk Walki Gdynia 7.40 7.50 7.30 7.20 7.30 7.340 - 7.333
5 Karol Pradelski YMAA Targos Wu Guan Wrocław 7.40 7.50 7.00 7.00 7.20 7.220 - 7.200
6 Filip Furtak YMAA Targos Wu Guan Wrocław 7.30 7.35 7.20 7.10 7.10 7.210 - 7.200

Northern Styles 12-14 years men (Traditional Routines),
Northern Styles 12-14 years women (Traditional Routines)

athlete club T1 T2 T3 T4 T5 5 final score
1 Maria Radziszewska YMAA Targos Wu Guan Wrocław 8.10 8.00 8.20 8.00 8.20 8.100 - 8.100

Other Long Apparatus Routines 15-17 years men (Traditional Routines),
Other Long Apparatus Routines 15-17 years women (Traditional Routines)

athlete club T1 T2 T3 T4 T5 5 final score
1 Filip Parafiński MKS Kung Fu Wieliczka 8.40 8.55 8.50 8.25 8.30 8.400 - 8.400
2 Magda Skiba MKS Kung Fu Wieliczka 8.45 8.50 8.40 8.30 8.20 8.370 - 8.383

Northern Styles 15-17 years men (Traditional Routines),
Northern Styles 15-17 years women (Traditional Routines)

athlete club T1 T2 T3 T4 T5 5 final score
1 Konrad Gołuzd Buski Klub Kung Fu Yantai 8.50 8.55 8.70 8.60 8.40 8.550 - 8.550
2 Mateusz Pietrzyk YMAA Targos Wu Guan Wrocław 8.45 8.55 8.60 8.60 8.40 8.520 - 8.533
3 Nikola Waliczek Zgłoszenie indywidualne 8.20 8.60 8.40 8.40 8.30 8.380 - 8.367
4 Wiktoria Motyka Buski Klub Kung Fu Yantai 8.35 8.40 8.30 8.35 8.10 8.300 - 8.333
5 Krystian Wertka YMAA Targos Wu Guan Wrocław 8.30 8.35 8.20 8.30 8.25 8.280 - 8.283
6 Anna Grońska YMAA Targos Wu Guan Wrocław 8.20 8.45 8.10 8.10 8.20 8.210 - 8.167
- Jakub Dziecielski Shaolin Kung Fu - Szkoła Chińskich Sztuk Walki Gdynia - - - - - - - -

Broadsword Routines 9-11 years men (Traditional Routines)

athlete club T1 T2 T3 T4 T5 5 final score
1 Patryk Brzozowski Shaolin Kung Fu - Szkoła Chińskich Sztuk Walki Gdynia 7.40 7.35 7.40 7.40 7.20 7.350 - 7.383
2 Karol Pradelski YMAA Targos Wu Guan Wrocław 7.30 7.40 7.40 7.25 7.10 7.290 - 7.317
3 Miłosz Legutko Shaolin Kung Fu - Szkoła Chińskich Sztuk Walki Gdynia 7.25 7.25 7.20 7.30 7.15 7.230 - 7.233
3 Wojciech Borys Shaolin Kung Fu - Szkoła Chińskich Sztuk Walki Gdynia 7.10 7.30 7.25 7.35 7.15 7.230 - 7.233
4 Maksymilian Chucherko LKS Potok Więckowice 7.10 7.30 7.25 7.20 7.15 7.200 - 7.200

Broadsword Routines 9-11 years women (Traditional Routines),
Broadsword Routines 12-14 years women (Traditional Routines)

athlete club T1 T2 T3 T4 T5 5 final score
1 Zuzanna Szymczyk MKS Kung Fu Wieliczka 8.25 8.25 8.40 8.20 8.35 8.290 - 8.283
2 Natalia Zaród UKS Kung Fu Tarnów 8.00 8.00 8.30 8.20 8.30 8.160 - 8.167
3 Martyna Michalczyk MKS Kung Fu Wieliczka 8.10 8.10 8.20 8.15 8.00 8.110 - 8.117
4 Joanna Kułach MKS Kung Fu Wieliczka 7.90 7.90 7.90 7.80 7.70 7.875 - 7.900
5 Maria Idzik-Trela MUKS Choy Lee Fut 7.80 8.00 8.25 7.80 7.80 7.930 - 7.867
6 Aleksandra Pomorska MKS Kung Fu Wieliczka 7.10 7.10 7.00 6.90 7.00 7.020 - 7.033
7 Anatolia Kubat MKS Kung Fu Wieliczka 7.00 7.20 7.15 6.85 6.90 7.020 - 7.017

Broadsword Routines 15-17 years men (Traditional Routines),
Broadsword Routines 15-17 years women (Traditional Routines)

athlete club T1 T2 T3 T4 T5 5 final score
1 Emilia Rychlewska UKS Fu Hok Kuen Płock 8.60 8.45 8.60 8.40 8.55 8.520 - 8.533
2 Dariusz Rozmus LKS Potok Więckowice 8.55 8.50 8.70 8.40 8.50 8.530 - 8.517
3 Mateusz Pietrzyk YMAA Targos Wu Guan Wrocław 8.60 8.45 8.60 8.35 8.50 8.500 - 8.517
4 Konrad Gołuzd Buski Klub Kung Fu Yantai 8.55 8.55 8.80 8.40 8.40 8.540 - 8.500
5 Gabriela Jaje UKS Kung Fu Tarnów 8.30 8.35 8.10 8.10 8.50 8.270 - 8.250
- Jakub Dziecielski Shaolin Kung Fu - Szkoła Chińskich Sztuk Walki Gdynia - - - - - - - -

Sword Routines 12-14 years men (Traditional Routines)

athlete club T1 T2 T3 T4 T5 5 final score
1 Franciszek Staniszewski MUKS Choy Lee Fut 8.20 8.20 8.40 8.30 8.20 8.260 - 8.233

Sword Routines 15-17 years men (Traditional Routines),
Sword Routines 15-17 years women (Traditional Routines)

athlete club T1 T2 T3 T4 T5 5 final score
1 Mateusz Pietrzyk YMAA Targos Wu Guan Wrocław 8.30 8.45 8.60 8.55 8.40 8.460 - 8.467
2 Szymon Rzewuski YMAA Targos Wu Guan Wrocław 8.40 8.50 8.40 8.50 8.40 8.440 - 8.433
3 Nikola Waliczek Zgłoszenie indywidualne 8.40 8.50 8.40 8.55 8.30 8.430 - 8.433
4 Krystian Wertka YMAA Targos Wu Guan Wrocław 8.20 8.35 8.00 8.15 8.20 8.180 - 8.183
5 Alicja Zachara MUKS Choy Lee Fut 8.00 8.25 8.00 7.95 8.00 8.040 - 8.000

Other Short and Soft Apparatus R 9-11 years women (Traditional Routines)

athlete club T1 T2 T3 T4 T5 5 final score
1 Maria Idzik-Trela MUKS Choy Lee Fut 7.20 7.40 7.40 7.10 7.20 7.260 - 7.267

Other Short and Soft Apparatus R 12-14 years men (Traditional Routines)

athlete club T1 T2 T3 T4 T5 5 final score
1 Mieszko Przygoda UKS Kung Fu Tarnów 8.30 8.35 8.40 8.30 8.30 8.330 - 8.317

Other Short and Soft Apparatus R 15-17 years men (Traditional Routines),
Other Short and Soft Apparatus R 15-17 years women (Traditional Routines)

athlete club T1 T2 T3 T4 T5 5 final score
1 Dariusz Rozmus LKS Potok Więckowice 8.50 8.40 8.60 8.20 8.60 8.460 - 8.500
2 Magda Skiba MKS Kung Fu Wieliczka 8.45 8.55 8.50 8.40 8.30 8.440 - 8.450
3 Szymon Rzewuski YMAA Targos Wu Guan Wrocław 8.50 8.45 8.30 8.30 8.30 8.370 - 8.350
4 Wiktoria Motyka Buski Klub Kung Fu Yantai 8.35 8.20 8.25 8.20 8.20 8.240 - 8.217

Cudgel Routines 9-11 years men (Traditional Routines),
Cudgel Routines 9-11 years women (Traditional Routines)

athlete club T1 T2 T3 T4 T5 5 final score
1 Alicja Wertka YMAA Targos Wu Guan Wrocław 7.35 7.55 7.50 7.50 7.20 7.420 - 7.450
2 Karol Pradelski YMAA Targos Wu Guan Wrocław 7.25 7.45 7.40 7.20 7.20 7.325 - 7.325
3 Tymoteusz Furtak YMAA Targos Wu Guan Wrocław 7.20 7.25 7.20 7.10 7.10 7.170 - 7.167
4 Filip Furtak YMAA Targos Wu Guan Wrocław 7.20 7.25 7.10 7.00 7.20 7.150 - 7.167
5 Maksymilian Chucherko LKS Potok Więckowice 7.00 7.25 7.00 7.00 7.10 7.070 - 7.033

Cudgel Routines 12-14 years men (Traditional Routines),
Cudgel Routines 12-14 years women (Traditional Routines)

athlete club T1 T2 T3 T4 T5 5 final score
1 Natalia Zaród UKS Kung Fu Tarnów 8.45 8.30 8.55 8.25 8.40 8.390 - 8.383
2 Mieszko Przygoda UKS Kung Fu Tarnów 8.40 8.30 8.40 8.30 8.55 8.390 - 8.367
3 Zuzanna Szymczyk MKS Kung Fu Wieliczka 8.40 8.20 8.50 8.35 8.20 8.330 - 8.317
4 Martyna Michalczyk MKS Kung Fu Wieliczka 8.30 8.10 8.40 8.20 8.00 8.200 - 8.200
5 Maria Radziszewska YMAA Targos Wu Guan Wrocław 7.90 8.20 8.00 8.10 8.05 8.050 - 8.050
6 Alicja Rozmus LKS Potok Więckowice 7.60 7.90 7.90 7.90 8.00 7.860 - 7.900
7 Joanna Kułach MKS Kung Fu Wieliczka 8.00 8.05 7.75 7.75 7.90 7.890 - 7.883
8 Jakub Ziarkowski LKS Potok Więckowice 7.80 7.75 7.65 7.55 7.80 7.710 - 7.733

Cudgel Routines 15-17 years men (Traditional Routines),
Cudgel Routines 15-17 years women (Traditional Routines)

athlete club T1 T2 T3 T4 T5 5 final score
1 Emilia Rychlewska UKS Fu Hok Kuen Płock 8.20 8.60 8.50 8.50 8.50 8.460 - 8.500
2 Nikola Waliczek Zgłoszenie indywidualne 8.35 8.60 8.40 8.45 8.20 8.400 - 8.400
3 Krystian Wertka YMAA Targos Wu Guan Wrocław 8.40 8.45 8.30 8.25 8.40 8.350 - 8.350
4 Anna Grońska YMAA Targos Wu Guan Wrocław 8.30 8.45 8.20 8.15 8.20 8.260 - 8.233

Spear Routines 12-14 years men (Traditional Routines)

athlete club T1 T2 T3 T4 T5 5 final score
1 Franciszek Staniszewski MUKS Choy Lee Fut 8.30 8.35 8.45 8.20 8.30 8.320 - 8.317

Spear Routines 15-17 years men (Traditional Routines),
Spear Routines 15-17 years women (Traditional Routines)

athlete club T1 T2 T3 T4 T5 5 final score
1 Filip Parafiński MKS Kung Fu Wieliczka 8.40 8.50 8.60 8.30 8.60 8.480 - 8.500
2 Alicja Zachara MUKS Choy Lee Fut 8.00 8.20 8.40 8.00 8.10 8.140 - 8.100

session 2 - platform A Dec. 5, 2020, 2 p.m.

Yang Style Taijiquan (40 Movements) 18-39 years women (Taijiquan),
Yang Style Taijiquan (40 Movements) 40-60 years men (Taijiquan)

athlete club deductions B1 B2 B3 B4 A B final score
1 Anna Kubiak UKS Warszawska Szkoła Wushu Sportowego 70 70 4.60 4.60 4.50 4.85 4.800 4.600 - 9.400
2 Tomasz Dybicz UKS Warszawska Szkoła Wushu Sportowego 70 70 4.25 4.10 4.20 4.25 4.800 4.225 - 9.025

Changquan Optional taolu (over 18years) men (Optional Routines (no nandu required)),
Changquan Optional taolu (over 18years) women (Optional Routines (no nandu required)),
Changquan Group A (15-17years) men (Compulsory and Standardized Routines),
Changquan Obligatory taolu 18-39 years men (Compulsory and Standardized Routines)

athlete club deductions B1 B2 B3 B4 A B final score
1 Michał Frosik Krakowska Szkoła Wushu 70 21 4.60 5.00 4.70 4.30 4.800 4.650 - 9.450
2 Morgan Myśko individual application 50 70 21 4.50 4.10 4.60 4.40 4.700 4.450 - 9.150
3 Michał Malinowski Czerwony Tygrys Warszawa 50 70 70 50 4.45 4.50 4.60 4.45 4.600 4.475 - 9.075
4 Diana Chmielnicka Krakowska Szkoła Wushu 77 25 4.10 4.10 4.00 4.10 4.800 4.100 - 8.900
5 Maciej Wilczyński Krakowska Szkoła Wushu 70 77 3.80 3.80 3.80 3.40 4.800 3.800 - 8.600

Changquan Group B (12-14years) women (Compulsory and Standardized Routines)

athlete club deductions B1 B2 B3 B4 A B final score
1 Marika Brodowska Krakowska Szkoła Wushu 25 25 4.30 4.45 4.30 4.30 4.800 4.300 - 9.100
2 Estera Wierzbińska Krakowska Szkoła Wushu 50 30 70 50 33 4.30 4.25 4.40 4.30 4.500 4.300 - 8.800
3 Izabela Jajeśniak Krakowska Szkoła Wushu 50 51 50 50 50 4.20 4.25 4.20 4.00 4.500 4.200 - 8.700

Changquan Group C (under 12) men (Compulsory and Standardized Routines),
Changquan Group C (under 12) women (Compulsory and Standardized Routines)

athlete club deductions B1 B2 B3 B4 A B final score
1 Fryderyk Liber Krakowska Szkoła Wushu 50 52 50 71 4.20 4.30 4.20 4.20 4.500 4.200 - 8.700
2 Maja Liber Krakowska Szkoła Wushu 50 50 50 50 50 52 4.10 4.10 4.35 4.00 4.400 4.100 - 8.500
3 Nikola Kądziela Krakowska Szkoła Wushu 52 50 50 70 52 52 50 52 50 4.00 4.00 4.10 4.25 4.100 4.050 - 8.150
4 Antonina Bulka Krakowska Szkoła Wushu 50 52 52 50 50 24 50 70 50 52 4.00 4.00 4.10 4.20 4.000 4.050 - 8.050

Nanquan Group A (15-17years) men (Compulsory and Standardized Routines)

athlete club deductions B1 B2 B3 B4 A B final score
1 Emil Bielawski Krakowska Szkoła Wushu 50 70 70 70 70 4.25 4.30 4.25 4.30 4.500 4.275 - 8.775

Taijiquan 24 Obligatory taolu 18-39 years women (Compulsory and Standardized Routines)

athlete club deductions B1 B2 B3 B4 A B final score
1 Agnieszka Janczara Nan Bei Biały Żuraw Tarnobrzeg 70 23 23 4.00 4.00 4.00 4.50 4.700 4.000 - 8.700

Chen Style Taijiquan (56 Movements) 18-39 years women (Taijiquan)

athlete club deductions B1 B2 B3 B4 A B final score
1 Anna Kubiak UKS Warszawska Szkoła Wushu Sportowego 4.60 5.00 4.80 4.50 5.000 4.700 - 9.700

Daoshu Optional taolu (over 18years) men (Optional Routines (no nandu required)),
Daoshu Optional taolu (over 18years) women (Optional Routines (no nandu required)),
Daoshu Obligatory taolu 18-39 years men (Compulsory and Standardized Routines)

athlete club deductions B1 B2 B3 B4 A B final score
1 Michał Frosik Krakowska Szkoła Wushu 70 4.70 4.80 4.70 4.80 4.900 4.750 - 9.650
2 Diana Chmielnicka Krakowska Szkoła Wushu 70 33 4.00 4.40 4.60 4.00 4.800 4.200 - 9.000
3 Maciej Wilczyński Krakowska Szkoła Wushu 70 33 50 50 4.10 4.15 4.40 4.10 4.600 4.125 - 8.725

Daoshu Group B (12-14years) women (Compulsory and Standardized Routines)

athlete club deductions B1 B2 B3 B4 A B final score
1 Estera Wierzbińska Krakowska Szkoła Wushu 50 70 70 50 70 33 4.15 4.15 4.45 4.10 4.400 4.150 - 8.550

Daoshu Group C (under 12) women (Compulsory and Standardized Routines)

athlete club deductions B1 B2 B3 B4 A B final score
1 Marika Brodowska Krakowska Szkoła Wushu 50 73 4.20 4.45 4.40 4.10 4.800 4.300 - 9.100

Jianshu Obligatory taolu 18-39 years men (Compulsory and Standardized Routines)

athlete club deductions B1 B2 B3 B4 A B final score
1 Morgan Myśko individual application 4.50 4.55 4.60 4.50 5.000 4.525 - 9.525

Yang Style Taijijian (traditional) 40-60 years men (Taijiquan)

athlete club deductions B1 B2 B3 B4 A B final score
1 Tomasz Dybicz UKS Warszawska Szkoła Wushu Sportowego 4.20 4.25 4.20 4.20 5.000 4.200 - 9.200

Taiji other Apparatus Routines 18-39 years women (Traditional Routines),
Taijiquan Short Weapons (traditional) 18-39 years women (Taijiquan)

athlete club deductions B1 B2 B3 B4 A B final score
1 Anna Kubiak UKS Warszawska Szkoła Wushu Sportowego 73 70 4.60 4.70 4.70 4.50 4.800 4.650 - 9.450
2 Agnieszka Janczara Nan Bei Biały Żuraw Tarnobrzeg 70 70 50 50 4.20 4.20 4.55 4.55 4.600 4.375 - 8.975

Gunshu Group C (under 12) men (Compulsory and Standardized Routines),
Gunshu Group C (under 12) women (Compulsory and Standardized Routines)

athlete club deductions B1 B2 B3 B4 A B final score
1 Marika Brodowska Krakowska Szkoła Wushu 70 4.30 4.45 4.30 4.20 4.900 4.300 - 9.200
2 Fryderyk Liber Krakowska Szkoła Wushu 70 70 4.15 4.30 4.40 4.10 4.800 4.225 - 9.025
3 Maja Liber Krakowska Szkoła Wushu 51 50 50 50 50 50 50 50 50 78 4.20 4.20 4.20 4.00 4.000 4.200 - 8.200

Gunshu Optional taolu (over 18years) men (Optional Routines (no nandu required))

athlete club deductions B1 B2 B3 B4 A B final score
1 Michał Frosik Krakowska Szkoła Wushu 50 4.80 4.90 4.75 4.80 4.900 4.800 - 9.700
1 Michał Malinowski Czerwony Tygrys Warszawa 70 4.80 4.80 4.80 4.80 4.900 4.800 - 9.700

session 3 - platform A Dec. 6, 2020, 9 a.m.

Southern Styles 18-39 years men (Traditional Routines),
Southern Styles 18-39 years women (Traditional Routines)

athlete club T1 T2 T3 T4 T5 5 final score
1 Tomasz Bilut UKS Kung Fu Tarnów 9.45 9.25 9.25 9.40 9.40 9.350 - 9.350
2 Wiktoria Dębosz MKS Kung Fu Wieliczka 9.40 9.35 9.30 9.40 9.20 9.330 - 9.350
3 Łukasz Maślanka UKS Kung Fu Tarnów 9.20 9.30 9.20 9.30 9.40 9.280 - 9.267
4 Julia Augustyn UKS Kung Fu Tarnów 9.30 9.25 9.20 9.20 9.20 9.230 - 9.217
5 Katarzyna Olczak MUKS Choy Lee Fut 9.25 9.25 9.00 9.10 9.05 9.130 - 9.133
6 Katarzyna Migdał UKS Kung Fu Tarnów 9.10 9.20 9.00 9.00 9.10 9.080 - 9.067
7 Filip Chucherko LKS Potok Więckowice 8.85 9.10 8.90 9.10 8.80 8.950 - 8.950
8 Jolanta Drukała LKS Potok Więckowice 9.00 9.10 8.80 9.00 8.80 8.940 - 8.933
- Aleksandra Niewiara MUKS Choy Lee Fut - - - - - - - -

Northern Styles 18-39 years women (Traditional Routines),
Northern Styles 40-60 years men (Traditional Routines)

athlete club T1 T2 T3 T4 T5 5 final score
1 Patrycja Kolaska Zgłoszenie indywidualne 9.10 9.35 9.10 9.30 9.10 9.190 - 9.167
2 Tomasz Roszkowski Buski Klub Kung Fu Yantai 9.15 9.20 9.00 9.00 9.10 9.090 - 9.083

Broadsword Routines 18-39 years men (Traditional Routines),
Broadsword Routines 18-39 years women (Traditional Routines),
Broadsword Routines 40-60 years men (Traditional Routines)

athlete club T1 T2 T3 T4 T5 5 final score
1 Łukasz Maślanka UKS Kung Fu Tarnów 9.05 9.25 9.10 9.00 9.40 9.160 - 9.133
2 Julia Augustyn UKS Kung Fu Tarnów 9.20 9.20 9.05 9.00 9.15 9.120 - 9.133
3 Katarzyna Olczak MUKS Choy Lee Fut 9.25 9.30 9.00 8.80 9.00 9.070 - 9.083
4 Grzegorz Rychlewski UKS Fu Hok Kuen Płock 9.00 9.00 8.90 8.80 8.90 8.920 - 8.933
5 Filip Chucherko LKS Potok Więckowice 8.90 9.15 8.70 8.90 8.80 8.890 - 8.867
6 Jolanta Drukała LKS Potok Więckowice 8.85 9.00 8.60 8.90 8.70 8.810 - 8.817

Sword Routines 18-39 years women (Traditional Routines)

athlete club T1 T2 T3 T4 T5 5 final score
1 Wiktoria Dębosz MKS Kung Fu Wieliczka 9.40 9.30 9.20 9.30 9.30 9.300 - 9.300
2 Patrycja Kolaska Zgłoszenie indywidualne 9.30 9.25 9.10 9.20 9.00 9.170 - 9.183
3 Anna Cieślik LKS Potok Więckowice 9.05 9.15 9.00 9.10 9.00 9.060 - 9.050

Other Short and Soft Apparatus R 18-39 years men (Traditional Routines),
Other Short and Soft Apparatus R 18-39 years women (Traditional Routines),
Other Short and Soft Apparatus R 40-60 years men (Traditional Routines)

athlete club T1 T2 T3 T4 T5 5 final score
1 Łukasz Maślanka UKS Kung Fu Tarnów 9.15 9.25 9.20 9.10 9.25 9.190 - 9.200
2 Julia Augustyn UKS Kung Fu Tarnów 9.35 9.20 9.00 9.20 9.15 9.180 - 9.183
3 Tomasz Bilut UKS Kung Fu Tarnów 9.30 9.20 9.10 9.20 9.10 9.180 - 9.167
4 Tomasz Roszkowski Buski Klub Kung Fu Yantai 8.90 8.90 8.80 8.90 9.00 8.900 - 8.900

Cudgel Routines 18-39 years women (Traditional Routines),
Cudgel Routines 40-60 years men (Traditional Routines)

athlete club T1 T2 T3 T4 T5 5 final score
1 Grzegorz Rychlewski UKS Fu Hok Kuen Płock 8.90 8.90 8.90 9.00 9.00 8.940 - 8.933
2 Anna Cieślik LKS Potok Więckowice 8.60 9.00 8.80 8.80 8.70 8.780 - 8.767

Spear Routines 18-39 years men (Traditional Routines),
Spear Routines 18-39 years women (Traditional Routines)

athlete club T1 T2 T3 T4 T5 5 final score
1 Patrycja Kolaska Zgłoszenie indywidualne 9.15 9.25 9.10 9.10 9.00 9.120 - 9.117
2 Katarzyna Olczak MUKS Choy Lee Fut 9.10 9.25 9.05 9.10 9.05 9.110 - 9.083
3 Jolanta Drukała LKS Potok Więckowice 9.05 9.15 8.90 9.00 8.90 9.000 - 8.983
4 Filip Chucherko LKS Potok Więckowice 8.80 8.80 8.70 8.70 8.70 8.740 - 8.733
- Aleksandra Niewiara MUKS Choy Lee Fut - - - - - - - -

Other Long Apparatus Routines 18-39 years women (Traditional Routines),
Other Long Apparatus Routines 40-60 years men (Traditional Routines)

athlete club T1 T2 T3 T4 T5 5 final score
1 Wiktoria Dębosz MKS Kung Fu Wieliczka 9.40 9.30 9.20 9.20 9.30 9.280 - 9.267
2 Anna Cieślik LKS Potok Więckowice 9.05 9.10 9.10 9.10 8.90 9.050 - 9.083
3 Grzegorz Rychlewski UKS Fu Hok Kuen Płock 8.80 8.80 8.90 8.90 8.90 8.860 - 8.867
- Aleksandra Niewiara MUKS Choy Lee Fut - - - - - - - -