Download as PDF

session 1 - platform A Dec. 5, 2020, 9 a.m.

Southern Styles under 9 years men (Traditional Routines),
Southern Styles under 9 years women (Traditional Routines)

# athlete club
1 Filip Ziarkowski LKS Potok Więckowice 09:51
2 Daria Trejtowicz MUKS Choy Lee Fut 09:51

Southern Styles 9-11 years women (Traditional Routines)

# athlete club
1 Martyna Michalczyk MKS Kung Fu Wieliczka 09:55
2 Maria Idzik-Trela MUKS Choy Lee Fut 09:56
3 Anatolia Kubat MKS Kung Fu Wieliczka 09:57
4 Aleksandra Pomorska MKS Kung Fu Wieliczka 09:59
5 Joanna Kułach MKS Kung Fu Wieliczka 10:01

Southern Styles 9-11 years men (Traditional Routines)

# athlete club
1 Maksymilian Chucherko LKS Potok Więckowice 10:02
2 Miłosz Legutko Shaolin Kung Fu - Szkoła Chińskich Sztuk Walki Gdynia 10:04
3 Patryk Brzozowski Shaolin Kung Fu - Szkoła Chińskich Sztuk Walki Gdynia 10:06
4 Aleksander Ossowski LKS Potok Więckowice 10:07
5 Wojciech Borys Shaolin Kung Fu - Szkoła Chińskich Sztuk Walki Gdynia 10:15

Southern Styles 12-14 years men (Traditional Routines),
Southern Styles 12-14 years women (Traditional Routines)

# athlete club
1 Zuzanna Szymczyk MKS Kung Fu Wieliczka 10:18
2 Natalia Zaród UKS Kung Fu Tarnów 10:19
3 Jakub Ziarkowski LKS Potok Więckowice 10:21
4 Mieszko Przygoda UKS Kung Fu Tarnów 10:23
6 Alicja Rozmus LKS Potok Więckowice 10:38
7 Maria Radziszewska YMAA Targos Wu Guan Wrocław 10:38
8 Franciszek Staniszewski MUKS Choy Lee Fut 10:09

Southern Styles 15-17 years men (Traditional Routines),
Southern Styles 15-17 years women (Traditional Routines)

# athlete club
1 Szymon Rzewuski YMAA Targos Wu Guan Wrocław 11:17
2 Dariusz Rozmus LKS Potok Więckowice 11:20
3 Alicja Zachara MUKS Choy Lee Fut 11:22
4 Anna Grońska YMAA Targos Wu Guan Wrocław 11:24
5 Filip Parafiński MKS Kung Fu Wieliczka 10:26
5 Emilia Rychlewska UKS Fu Hok Kuen Płock 11:27
6 Magda Skiba MKS Kung Fu Wieliczka 10:35
7 Gabriela Jaje UKS Kung Fu Tarnów 11:30

Northern Styles under 9 years men (Traditional Routines)

# athlete club
1 Tymoteusz Furtak YMAA Targos Wu Guan Wrocław 11:39

Northern Styles 9-11 years men (Traditional Routines),
Northern Styles 9-11 years women (Traditional Routines)

# athlete club
1 Karol Pradelski YMAA Targos Wu Guan Wrocław 11:39
2 Filip Furtak YMAA Targos Wu Guan Wrocław 11:41
3 Wojciech Borys Shaolin Kung Fu - Szkoła Chińskich Sztuk Walki Gdynia 11:43
4 Patryk Brzozowski Shaolin Kung Fu - Szkoła Chińskich Sztuk Walki Gdynia 11:44
5 Alicja Wertka YMAA Targos Wu Guan Wrocław 11:45
6 Miłosz Legutko Shaolin Kung Fu - Szkoła Chińskich Sztuk Walki Gdynia 11:47

Northern Styles 12-14 years men (Traditional Routines),
Northern Styles 12-14 years women (Traditional Routines)

# athlete club
1 Maria Radziszewska YMAA Targos Wu Guan Wrocław 11:48

Other Long Apparatus Routines 15-17 years men (Traditional Routines),
Other Long Apparatus Routines 15-17 years women (Traditional Routines)

# athlete club
1 Filip Parafiński MKS Kung Fu Wieliczka 11:51
2 Magda Skiba MKS Kung Fu Wieliczka 11:53

Northern Styles 15-17 years men (Traditional Routines),
Northern Styles 15-17 years women (Traditional Routines)

# athlete club
1 Nikola Waliczek Zgłoszenie indywidualne 11:58
2 Anna Grońska YMAA Targos Wu Guan Wrocław 12:00
3 Konrad Gołuzd Buski Klub Kung Fu Yantai 12:02
4 Mateusz Pietrzyk YMAA Targos Wu Guan Wrocław 12:04
5 Krystian Wertka YMAA Targos Wu Guan Wrocław 12:05
6 Jakub Dziecielski Shaolin Kung Fu - Szkoła Chińskich Sztuk Walki Gdynia 12:07
7 Wiktoria Motyka Buski Klub Kung Fu Yantai 12:07

Broadsword Routines 9-11 years men (Traditional Routines)

# athlete club
1 Karol Pradelski YMAA Targos Wu Guan Wrocław 12:22
2 Patryk Brzozowski Shaolin Kung Fu - Szkoła Chińskich Sztuk Walki Gdynia 12:26
3 Miłosz Legutko Shaolin Kung Fu - Szkoła Chińskich Sztuk Walki Gdynia 12:27
4 Maksymilian Chucherko LKS Potok Więckowice 12:29
5 Wojciech Borys Shaolin Kung Fu - Szkoła Chińskich Sztuk Walki Gdynia 12:30

Broadsword Routines 9-11 years women (Traditional Routines),
Broadsword Routines 12-14 years women (Traditional Routines)

# athlete club
1 Martyna Michalczyk MKS Kung Fu Wieliczka 12:32
2 Aleksandra Pomorska MKS Kung Fu Wieliczka 12:34
3 Anatolia Kubat MKS Kung Fu Wieliczka 12:36
4 Maria Idzik-Trela MUKS Choy Lee Fut 12:38
5 Natalia Zaród UKS Kung Fu Tarnów 12:40
6 Joanna Kułach MKS Kung Fu Wieliczka 12:43
7 Zuzanna Szymczyk MKS Kung Fu Wieliczka 12:46

Broadsword Routines 15-17 years men (Traditional Routines),
Broadsword Routines 15-17 years women (Traditional Routines)

# athlete club
1 Gabriela Jaje UKS Kung Fu Tarnów 12:48
2 Jakub Dziecielski Shaolin Kung Fu - Szkoła Chińskich Sztuk Walki Gdynia 12:51
3 Emilia Rychlewska UKS Fu Hok Kuen Płock 12:52
4 Dariusz Rozmus LKS Potok Więckowice 12:54
5 Konrad Gołuzd Buski Klub Kung Fu Yantai 12:56
6 Mateusz Pietrzyk YMAA Targos Wu Guan Wrocław 12:58

Sword Routines 12-14 years men (Traditional Routines)

# athlete club
1 Franciszek Staniszewski MUKS Choy Lee Fut 13:00

Sword Routines 15-17 years men (Traditional Routines),
Sword Routines 15-17 years women (Traditional Routines)

# athlete club
1 Nikola Waliczek Zgłoszenie indywidualne 13:02
2 Krystian Wertka YMAA Targos Wu Guan Wrocław 13:04
3 Alicja Zachara MUKS Choy Lee Fut 13:06
4 Szymon Rzewuski YMAA Targos Wu Guan Wrocław 13:07
5 Mateusz Pietrzyk YMAA Targos Wu Guan Wrocław 13:09

Other Short and Soft Apparatus R 9-11 years women (Traditional Routines)

# athlete club
1 Maria Idzik-Trela MUKS Choy Lee Fut 13:11

Other Short and Soft Apparatus R 12-14 years men (Traditional Routines)

# athlete club
1 Mieszko Przygoda UKS Kung Fu Tarnów 13:14

Other Short and Soft Apparatus R 15-17 years men (Traditional Routines),
Other Short and Soft Apparatus R 15-17 years women (Traditional Routines)

# athlete club
1 Szymon Rzewuski YMAA Targos Wu Guan Wrocław 13:15
2 Dariusz Rozmus LKS Potok Więckowice 13:17
3 Wiktoria Motyka Buski Klub Kung Fu Yantai 13:19
4 Magda Skiba MKS Kung Fu Wieliczka 13:20

Cudgel Routines 9-11 years men (Traditional Routines),
Cudgel Routines 9-11 years women (Traditional Routines)

# athlete club
1 Filip Furtak YMAA Targos Wu Guan Wrocław 13:33
2 Maksymilian Chucherko LKS Potok Więckowice 13:35
3 Karol Pradelski YMAA Targos Wu Guan Wrocław 13:37
4 Alicja Wertka YMAA Targos Wu Guan Wrocław 13:40
5 Tymoteusz Furtak YMAA Targos Wu Guan Wrocław 13:42

Cudgel Routines 12-14 years men (Traditional Routines),
Cudgel Routines 12-14 years women (Traditional Routines)

# athlete club
1 Alicja Rozmus LKS Potok Więckowice 13:44
2 Maria Radziszewska YMAA Targos Wu Guan Wrocław 13:46
3 Joanna Kułach MKS Kung Fu Wieliczka 13:48
4 Martyna Michalczyk MKS Kung Fu Wieliczka 13:49
5 Zuzanna Szymczyk MKS Kung Fu Wieliczka 13:51
6 Mieszko Przygoda UKS Kung Fu Tarnów 13:52
7 Natalia Zaród UKS Kung Fu Tarnów 13:56
8 Jakub Ziarkowski LKS Potok Więckowice 13:57

Cudgel Routines 15-17 years men (Traditional Routines),
Cudgel Routines 15-17 years women (Traditional Routines)

# athlete club
1 Emilia Rychlewska UKS Fu Hok Kuen Płock 13:58
2 Krystian Wertka YMAA Targos Wu Guan Wrocław 14:01
3 Anna Grońska YMAA Targos Wu Guan Wrocław 14:02
4 Nikola Waliczek Zgłoszenie indywidualne 14:05

Spear Routines 12-14 years men (Traditional Routines)

# athlete club
1 Franciszek Staniszewski MUKS Choy Lee Fut 14:07

Spear Routines 15-17 years men (Traditional Routines),
Spear Routines 15-17 years women (Traditional Routines)

# athlete club
1 Alicja Zachara MUKS Choy Lee Fut 14:09
2 Filip Parafiński MKS Kung Fu Wieliczka 14:11

session 2 - platform A Dec. 5, 2020, 2 p.m.

Yang Style Taijiquan (40 Movements) 18-39 years women (Taijiquan),
Yang Style Taijiquan (40 Movements) 40-60 years men (Taijiquan)

# athlete club
1 Tomasz Dybicz UKS Warszawska Szkoła Wushu Sportowego 15:12
2 Anna Kubiak UKS Warszawska Szkoła Wushu Sportowego 15:22

Changquan Optional taolu (over 18years) men (Optional Routines (no nandu required)),
Changquan Optional taolu (over 18years) women (Optional Routines (no nandu required)),
Changquan Group A (15-17years) men (Compulsory and Standardized Routines),
Changquan Obligatory taolu 18-39 years men (Compulsory and Standardized Routines)

# athlete club
1 Diana Chmielnicka Krakowska Szkoła Wushu 15:36
2 Maciej Wilczyński Krakowska Szkoła Wushu 15:37
3 Michał Frosik Krakowska Szkoła Wushu 15:43
4 Morgan Myśko individual application 15:51
5 Michał Malinowski Czerwony Tygrys Warszawa 16:04

Changquan Group B (12-14years) women (Compulsory and Standardized Routines)

# athlete club
1 Izabela Jajeśniak Krakowska Szkoła Wushu 16:08
2 Estera Wierzbińska Krakowska Szkoła Wushu 16:12
3 Marika Brodowska Krakowska Szkoła Wushu 16:16

Changquan Group C (under 12) men (Compulsory and Standardized Routines),
Changquan Group C (under 12) women (Compulsory and Standardized Routines)

# athlete club
1 Fryderyk Liber Krakowska Szkoła Wushu 16:20
2 Maja Liber Krakowska Szkoła Wushu 16:26
3 Antonina Bulka Krakowska Szkoła Wushu 16:29
4 Nikola Kądziela Krakowska Szkoła Wushu 16:32

Nanquan Group A (15-17years) men (Compulsory and Standardized Routines)

# athlete club
1 Emil Bielawski Krakowska Szkoła Wushu 16:34

Taijiquan 24 Obligatory taolu 18-39 years women (Compulsory and Standardized Routines)

# athlete club
1 Agnieszka Janczara Nan Bei Biały Żuraw Tarnobrzeg 16:38

Chen Style Taijiquan (56 Movements) 18-39 years women (Taijiquan)

# athlete club
1 Anna Kubiak UKS Warszawska Szkoła Wushu Sportowego 16:45

Daoshu Optional taolu (over 18years) men (Optional Routines (no nandu required)),
Daoshu Optional taolu (over 18years) women (Optional Routines (no nandu required)),
Daoshu Obligatory taolu 18-39 years men (Compulsory and Standardized Routines)

# athlete club
1 Diana Chmielnicka Krakowska Szkoła Wushu 17:00
2 Maciej Wilczyński Krakowska Szkoła Wushu 17:03
3 Michał Frosik Krakowska Szkoła Wushu 17:07

Daoshu Group B (12-14years) women (Compulsory and Standardized Routines)

# athlete club
1 Estera Wierzbińska Krakowska Szkoła Wushu 17:09

Daoshu Group C (under 12) women (Compulsory and Standardized Routines)

# athlete club
1 Marika Brodowska Krakowska Szkoła Wushu 17:13

Jianshu Obligatory taolu 18-39 years men (Compulsory and Standardized Routines)

# athlete club
1 Morgan Myśko individual application 17:16

Yang Style Taijijian (traditional) 40-60 years men (Taijiquan)

# athlete club
1 Tomasz Dybicz UKS Warszawska Szkoła Wushu Sportowego 17:19

Taiji other Apparatus Routines 18-39 years women (Traditional Routines),
Taijiquan Short Weapons (traditional) 18-39 years women (Taijiquan)

# athlete club
1 Anna Kubiak UKS Warszawska Szkoła Wushu Sportowego 17:25
2 Agnieszka Janczara Nan Bei Biały Żuraw Tarnobrzeg 17:30

Gunshu Group C (under 12) men (Compulsory and Standardized Routines),
Gunshu Group C (under 12) women (Compulsory and Standardized Routines)

# athlete club
1 Marika Brodowska Krakowska Szkoła Wushu 17:36
2 Fryderyk Liber Krakowska Szkoła Wushu 17:38
3 Maja Liber Krakowska Szkoła Wushu 17:40

Gunshu Optional taolu (over 18years) men (Optional Routines (no nandu required))

# athlete club
1 Michał Frosik Krakowska Szkoła Wushu 17:48
2 Michał Malinowski Czerwony Tygrys Warszawa 17:51

session 3 - platform A Dec. 6, 2020, 9 a.m.

Southern Styles 18-39 years men (Traditional Routines),
Southern Styles 18-39 years women (Traditional Routines)

# athlete club
1 Wiktoria Dębosz MKS Kung Fu Wieliczka 09:32
2 Aleksandra Niewiara MUKS Choy Lee Fut 09:34
3 Łukasz Maślanka UKS Kung Fu Tarnów 09:34
4 Tomasz Bilut UKS Kung Fu Tarnów 09:36
5 Filip Chucherko LKS Potok Więckowice 09:39
6 Julia Augustyn UKS Kung Fu Tarnów 09:40
7 Katarzyna Olczak MUKS Choy Lee Fut 09:45
8 Jolanta Drukała LKS Potok Więckowice 09:57
8 Katarzyna Migdał UKS Kung Fu Tarnów -

Northern Styles 18-39 years women (Traditional Routines),
Northern Styles 40-60 years men (Traditional Routines)

# athlete club
1 Patrycja Kolaska Zgłoszenie indywidualne 09:59
2 Tomasz Roszkowski Buski Klub Kung Fu Yantai 10:01

Broadsword Routines 18-39 years men (Traditional Routines),
Broadsword Routines 18-39 years women (Traditional Routines),
Broadsword Routines 40-60 years men (Traditional Routines)

# athlete club
1 Katarzyna Olczak MUKS Choy Lee Fut 10:02
2 Łukasz Maślanka UKS Kung Fu Tarnów 10:04
3 Filip Chucherko LKS Potok Więckowice 10:06
4 Julia Augustyn UKS Kung Fu Tarnów 10:07
5 Jolanta Drukała LKS Potok Więckowice 10:09
6 Grzegorz Rychlewski UKS Fu Hok Kuen Płock 10:11

Sword Routines 18-39 years women (Traditional Routines)

# athlete club
1 Anna Cieślik LKS Potok Więckowice 10:14
2 Patrycja Kolaska Zgłoszenie indywidualne 10:15
3 Wiktoria Dębosz MKS Kung Fu Wieliczka 10:17

Other Short and Soft Apparatus R 18-39 years men (Traditional Routines),
Other Short and Soft Apparatus R 18-39 years women (Traditional Routines),
Other Short and Soft Apparatus R 40-60 years men (Traditional Routines)

# athlete club
1 Tomasz Bilut UKS Kung Fu Tarnów 10:20
2 Łukasz Maślanka UKS Kung Fu Tarnów 10:21
3 Julia Augustyn UKS Kung Fu Tarnów 10:23
4 Tomasz Roszkowski Buski Klub Kung Fu Yantai 10:25

Cudgel Routines 18-39 years women (Traditional Routines),
Cudgel Routines 40-60 years men (Traditional Routines)

# athlete club
1 Grzegorz Rychlewski UKS Fu Hok Kuen Płock 10:27
2 Anna Cieślik LKS Potok Więckowice 10:28

Spear Routines 18-39 years men (Traditional Routines),
Spear Routines 18-39 years women (Traditional Routines)

# athlete club
1 Filip Chucherko LKS Potok Więckowice -
2 Patrycja Kolaska Zgłoszenie indywidualne 10:32
3 Katarzyna Olczak MUKS Choy Lee Fut 10:34
4 Aleksandra Niewiara MUKS Choy Lee Fut 10:36
5 Jolanta Drukała LKS Potok Więckowice 10:37

Other Long Apparatus Routines 18-39 years women (Traditional Routines),
Other Long Apparatus Routines 40-60 years men (Traditional Routines)

# athlete club
1 Grzegorz Rychlewski UKS Fu Hok Kuen Płock 10:38
2 Aleksandra Niewiara MUKS Choy Lee Fut 10:41
3 Wiktoria Dębosz MKS Kung Fu Wieliczka 10:41
4 Anna Cieślik LKS Potok Więckowice 10:43